fbpx

Dnes to bude velice osobní. Chci s Vámi sdílet svůj nejosobnější příběh …

Kdo mě znáte, víte, že jsem se podstatnou část svého života stále hledala.

Jako dítě jsem hledala sama sebe, protože jsem se ve ”své” rodině cítila “divně”. Měla jsem pocit, že jsem jiná, že nezapadám, nerozuměla jsem si se svými sourozenci. O pár let později jsem se dozvěděla důvod, proč tomu tak je. Můj táta vlastně nebyl můj táta. Myslela jsem si, že se mi uleví, že konečně budu vědět, kdo je můj biologický otec a hlavně, proč se mnou není. Velmi jsem se mýlila. Nedostala jsem odpověď ani na jednu otázku, jen suché oznámení: “Prostě to tak je a smiř se s tím!

Na gymnáziu jsem opět bojovala sama se sebou. Nejen, že jsem změnila školu, ale i město, kde jsem studovala. Musela jsem se zařadit do rozběhnutého kolektivu a pro mě, co by introverta a navíc člověka, který si vůbec nevěřil, to bylo hoooodně náročné. S nálepkou: “to je ta nová” se moc dobře nežilo.

Ukončení studia vysoké školy v době, kdy se rozvíjelo soukromé podnikání, a já jsem měla vystudovaný obor národohospodářské plánování, mi také moc dobrou vstupenku do pracovního života nepřineslo. 

Cítila jsem se jako jedna velká CHYBA.

Kdyby nepřišla výzva ve formě toxoplazmózy a já nemusela zachraňovat zadek sobě, svému prvnímu nenarozenému dítěti a také svému manželství, asi bych se stále hledala. Ve správnou chvíli jsem narazila na správné informace, na správné lidi a můj život se začal rozvíjet novým směrem … 

Zní to jako, že pohádka konečně začíná, ale ono to v úvodu bylo spíše jen jako procházka další částí pekla. Znamenalo to totiž, proklestit si cestu všemi nefunkčními programy, omezujícími systémy přesvědčení, vzorci chování své rodiny a svých předků. Cesta byla dlouhá a emočně náročná, ale stála za to!

Nestačilo se jen obrátit na terapeutku, občas ji navštívit, abych zase odložila nějakou zátěž, ale bylo třeba systematicky a do hloubky pracovat na sobě. Ostatně proč ne, když jsem viděla výsledek ve formě narození zdravé dcery. 

Někde na té cestě jsem začala uvažovat o tom, že napíšu knihu pro lidi, kteří také ještě v životě nenašli správný směr, hledají sami sebe, cítí se divní, odstrčení jako kdysi já. Knihu jsem příznačně nazvala Cesta k mé duši. Zpětné vazby čtenářů mi potvrdily správný záměr. 

Mnohdy ale nestačí jen číst spoustu zajímavých, inspirujících, esoterických knih o hledání smyslu života. Je třeba to aplikovat do svého života. Také jsem si dlouho stěžovala, jak to mám těžké, jak s tím nemohu nic udělat, když ONI za mě rozhodli. 

V knížce vysvětluji, že je to vždy naše svobodná volba, jak se k dané situaci, vztahu, problému postavíme. Kdybych výzvu jménem toxoplazmóza vzdala, šla na potrat, neměla bych tak úžasnou dceru a 30 leté manželství naplněné láskou, respektem a porozuměním jeden pro druhého. 

I Vy můžete mnohé ve svém životě změnit. Od myšlenky, k činu, od problému k řešení.

Proto vznikl kurz 10 KROKŮ K SEBELÁSCE, který postupně krok za krokem odhaluje příčiny problémů vztahu k sobě. Všichni hledají své štěstí “venku”. 90% populace je orientováno na to, co musí získat, co musí vlastnit, co musí mít, aby se v životě cítili spokojení - auta, bazény, sekačky, mixéry, certifikáty …

Co všechno musí milovat, aby se zamilovali do svého života - parfém, hodinky, šperk, kofolu, …

Z poradny mám zkušenost, že většinou chtějí všichni změnit své okolí:

  • partnera, aby byl více tolerantní a vnímavý,
  • děti, aby více poslouchaly a lépe se učily,
  • rodiče, aby jim příliš nezasahovali do života,

Skutečnost je taková, že se nebudete mít více rádi, až Vám to dá najevo Váš partner, až budete mít náramek z Pandory nebo budete jezdit v novém BMW. Taková radost většinou vydrží jen chvíli.

Sebeláska také neznamená, že byste měli začít chodit na masáže, manikúry, pedikúry, dopřávat si pleťové masky, koupele apod.

Toto všechno Vám může zpříjemnit život, ale pokud nebudete ztotožněni sami se sebou, tedy s tou osobou, se kterou trávíte 24 hodin denně, budete marně hledat štěstí venku. 

Sebeláska znamená:

  • najít cestu k sobě, zjistit, v čem jste fakt dobří, a co Vám naopak nejde, abyste nebrousili tupou stranu nože,
  • znát své pocity a umět o nich komunikovat,
  • mít jasno v tom, co ve svém životě chcete, ale také vědět, co Vám vadí, abyste dokázali říct jasné “NE”,
  • uvědomit si, jakými lidmi se chcete obklopovat, se kterými rádi trávíte čas, kteří Vás podporují, inspirují a zároveň si uvědomit, které lidi můžete ze svého života pustit, protože si jen nárokují Váš čas a energii,
  • pustit ze svého života cokoliv, co vám už neslouží - nepříjemné vzpomínky, staré křivdy, programy vašich rodičů, protože Vám jejich programy nevyhovují a chcete si jít svou cestou

Zní Vám to povědomě? Už jste si párkrát v životě říkali, že by to chtělo změnu, ale prozatím jste pro to nic neudělali? 

Kdybych já nemusela na začátku 1. těhotenství řešit problémy s toxoplazmózou a hrozbou postiženého dítěte, asi bych se nepostavila na vlastní nohy. Boj za za zdraví svého dítěte mi otevřel úplně nové možnosti. Tenkrát jsem si t samozřejmě nemyslela. Byla jsem zmatená a vyděšená.

Zkušenosti z této životní lekce, 30 leté manželství a výsledky práce s klienty v mé poradně jsem společně s manželem shrnula do online kurzu 10 kroků k sebelásce, aby každý, kdo hledá svou životní cestu mohl čerpat z našich zkušeností.

Jednotlivé lekce tohoto online kurzu 10 KROKŮ K SEBELÁSCE zahrnují principy spokojeného a naplněného života. Krok po kroku můžete odhalovat souvislosti, zbavovat se zátěže a uvědomovat si svou MOC. Na konci kurzu zjistíte, že Vy jste tou královnou nebo králem svého života, nikoliv Vaše máma nebo Váš šéf. Nemusíte fyzicky držet žezlo a korunu, aby Vás někdo respektoval. Respekt druhých si získáte úctou sám/a k sobě. A to se v kurzu naučíte.

Kromě těchto základních principů najdete v jednotlivých tématech tipy na inspirativní knihy, přestože víme, že číst knihy nestačí, je třeba získané vědomosti aplikovat do života, jinak to zůstane jen teorie a zkušenost někoho moudřejšího). Proto jsme zahrnuli i konkrétní praktická cvičení, pomocí kterých můžete změnit svůj postoj k realitě, která se děje kolem Vás.