Petr Hlaváček

Jak jsi se dostal k online podnikání? V kolika letech jsi se k tomu dostal? 

Cca před 10 lety jsem začínal s prodejem notebooků DELL které jsem importoval z Irska. Začínal jsem na Aukru, následně jsem si vytvořil e-shop pomocí jednoduchých skriptů které stály pár stovek, pak to už byla jízda 🙂

A co tě k online podnikání vedlo?

Jednoduchost, rychlý vývoj, mohl jsem si osahat různé strategie, technologie, možnost získávat peníze během toho co spím. A pořád je to relativně levné. Určitě je levnější oslovit on-line 10 tisíc lidí než kupovat billboardy. O cílení na ty, které by to mohlo zajímat se nemusíme ani bavit. 

Napadlo tě někdy, nebo dovolil sis alespoň snít, o tom, že se dostaneš se svým produktem do celého světa? 

Napadlo, když jsem s rukavicema začínal, věděl jsem, že to budu chtít dělat celosvětově a hned na začátku jsem vše k tomu směřoval. Ve světě je obrovský potenciál, díky internetu jsem schopen produkt nabídnout všem na celém světě. 

Dneska mi přijde nový model, dneska objedná kluk z USA, pozítří je má na sobě na hřišti.

Jak jsi se vůbec dostal k myšlence nakupovat v Číně a prodávat v Česku?

Je to jednoduché, na Východě je práce levnější, lidé si práce váží. Reálně se mi stává že mám produkt a výrobce jej ještě nemá zaplacený. Díky výborné logistice v pátek pošle z Pákistánu, v pondělí máme u sebe.

 Můžeš prozradit nějaké tvé online projekty? 

Podnikám on-line i offline, ale nejzajímavější on-line projekty jsou nejspíše www.bu1.cz, www.bu1gloves.com - prodej brankářských rukavic a www.finecase.cz - prodej obalů a krytů na Apple iPhone a iPad.